Jak levně a rychle do Londýna z Prahy

03 Zář
3.9.2012

Pracoval jsem a žil v Londýně nějakou dobu, dokonce jsem tam i často létal, takže mám spoustu zkušeností, jak se co nejlevněji dostat z Prahy do levného a dobrého hotelu v Londýně.

Která letecká společnost

Mojí asi nejoblíbenější leteckou společností je Easyjet, který má rychlý spoj z Prahy (1 hodina a 15 minut letového času), rychlé odbavení a opravdu mají málokdy zpoždění. Výhodou také je, že si můžete vzít pouze příruční zavazadlo a vyhnout se tak čekání na odbavení na letišti. Také zpáteční letenka se dá s 3 měsíčním předstihem sehnat i za 1.500 Kč se všemi poplatky.

Další výhodou je, že přistává na letišti Gatwick, ale o tom až dále. Londýn narozdíl od Prahy má několik letišť a je také mnohonásobně větší (cca. 12-14 mil. obyvatel dle wikipedie), takže je opravdu rozdíl, zda-li přistanete na Heathrow nebo na Gatwicku, neboť cesta MHD Londýnem může trvat i 3-5 hodin (v Praze se naopak s okraje na okraj dostanete za max. 1 hodinu). Dostat se z letiště do centra může být tedy docela očista, nemluvě o stísněném londýnském metru, které bývá přeplněné.

Easyjet je asi jedna z nejpokrokovějších leteckých společností

Jak z letiště

Strašná výhoda letiště Gatwick oproti Heathrow je to, že z Gatwicku jezdí rychlý vlak na Victoria Station (centrum Londýna) za 30 minut, narozdíl od nepohodlného a přeplněného metra na Heathrow. Počítejte s tím, že úroveň vlaků je oproti ČR jiná. Vlak odjíždí zpravidla na sekundu přesně, je čistý, vymydlený a pohodlný.

Z Gatwicku jezdí vlak úplně přímo z letiště, takže není třeba vůbec nikde přestupovat, stačí sjet jen shody dolů na nádraží a jste tam.

Vlaky v Londýně jsou na trošku "jiné" úrovni

Který hotel

U výběru hotelu je důležité, aby byl snadno dostupný, v nějaké rozuměji zabydlené oblasti a zároveň levný. V centru Londýna levné hotely stěží najdete, takže je potřeba hledat v okolí. Uvažoval jsem o tom, spát přímo na Gatwicku, nicméně tam je problém s dopravou do hotelu z letiště, a také dopravou do centra z hotelu. Naopak úplný ideál je hotel Travel Lodge Croydon. Z letiště se k němu dostanete tak, že pojedete přímým vlakem do stanice East Croydon, ze které je hotel vzdálen cca. 200m, tedy běžnou chůzí tam dojdete. Cesta z vlakem z letiště trvá cca. 15 minut a nikde se nepřestupuje. Stanice East Croydon, jež je 200m od hotelu nabízí spojení do centra (cca. 15 minut) a v okolí obchodu najdete také Tesco (cca. 50m od hotelu) a spousty dalších obchodů (cca. 500m). Výhodou tohoto hotelu je, že stojí přibližně 50 liber na noc (celý pokoj), je v dobré oblasti a nabízí rozumný komfort.

Teď ovšem tip, už se mi 2x stalo, že mi v tomto hotelu nabízeli pokoj číslo 106. Pokoj číslo 106 je nejhorší pokoj v celém hotelu, má výhled do popelnice od Tesco, je speciálně upraven pro imobilní občany a celý den je v něm hluk od zásobování Tesco. Nikdy si tento pokoj neberte! Rovnou recepčnímu řeknete „Give me the room in the highest floor“ a můžete se těšit z 12 patra na výhled na půlku Londýna :) Samozřejmě za úplně stejnou cenu.

Pokoje jsou skromně, leč nově vybaveny


Zobrazeno: 5373x


Další články:
 • https://twitter.com/JachymKrasek Jech

  Z Heathrow jezdí také vlak (Heathrow express a několik dalších speciálních) přímo na Paddington, trvá to asi 15 minut. Takže metro není potřeba používat.

 • Andre

  Podle banneru v záhlaví do toho podnikání začínáš pomalu šlapat, co? :) Ať se daří.

  • https://www.google.com/profiles/103422781507767678185 martink

   No, je to přesně tak, ale je otázkou, kolik lidí se chytne, chci si udělat takovej průzkum trhu, o co lidi mají zájem, potom třeba i něco nabízet.

   • Andre

    Jen taková poznámka. O tvých službách nevím nic, není to můj obor. Ale možná by bylo fajn trochu tu nabídku marketingově „učesat“. A možná i hodit na samostný web, subdoménu. A napsat si na blog takový PR článek. A ještě se víc pochválit.

    Ale třeba ti to šlape i takto. Kdyžtak to ignoruj.

 • http://www.dodohop.cz/ Marek Opruzil

  Pekne napsany clanek, souhlas s vlakem.

Starší příspěvky:
Krach globální ekonomiky

Nerad píšu o novinových tématech, ale tohle mi nedá. Možná se mnou bude hodně lidí nesouhlasit, ale krach mnoha států...

Zavřít