Značkování serverů

30 Dub
30.4.2012

Tak jako psi si značkují svoje území, tak si administrátoři značkují svoje servery. Pokud máte řádově jednotky serverů, asi si je značit nemusíte, ale u desítek až stovek je toto určitě potřeba.

Desítky serverů

U pouhých desítek serverů k označení stačí jednoduchý značkovač, který koupíte v některém z obchodů na Heuréce. Jistým průkopníkem ve značkování je společnost Dymo, jejíž výrobky vřele doporučuji. Můžete u nich pořídit jednoduchý přenosný štítkovač, kam jednoduše zadáte jméno a on vám vytiskne štítek, který přilepíte na server.

Stovky až tisíce serverů

V případě, že máte na starosti krapet větší množství serverů, je vhodné podívat se po něčem profesionálnějším. Proč? Především protože vést evidenci třeba několika set serverů je bez čtečky čárových kódů velmi komplikované. Ideální proto je, u takovýchto serverů vytvořit čárový kód s jejich sériovým číslem. Na to už je vhodnější trošku větší tiskárna štítků, kterou je možno připojit k počítači, například Dymo LabelManager. Já osobně používám verzi 450D, ale volba je na vás.

Čtečka čárových kódů

Většina čteček čárových kódů, které připojíte k počítači fungují jako USB klávesnice, jednoduše načtou čárový kód, a na jeho konci vrátí Enter. To je vysloveně dokonalé, pokud načítáte čárové kódy do Excelu.
Zobrazeno: 1291x


Další články:
  • http://www.vceliste.cz/ Pepperos

    Podobný štítkovač jsem používal v kanceláři na šanony, dokumenty. Než se mi rozbil a nový jsem si nekoupil. Dymo je dobrý.

Starší příspěvky:
Zkušenost s AAA Auto

Nebudu tu psát ani pochvalnou ódu, ani zápornou recenzi AAA Auto Praha, bazarového prodejce aut, ale napíšu o tom, jak...

Zavřít