Ne dalším agregátorům slev

02 Led
2.1.2012

Je to až paradoxní, ale neustále vznikají nové a nové agregátory slev, nové a nové slevové servery, hostingy atd… Lidi jako by skoro ani neměli vlastní mozek a nedokázali vymyslet něco trošku nového.

Nedávno jsem hledal nějaké reality, a byl jsem až znechucen tím, že de fakto existuje jeden a to placený agregátor realit – t.j. Adol. Je to strašně zajímavé, protože takovýto nástroj je pro mě neuvěřitelně užitečný v případě, kdy se chci vyhnout spolupráci s realitní kanceláří – zejména proto, že Adol odděluje soukromou inzerci tvrdě od té placené realitkami.

Když jsem naopak před rokem hledal práci, nemohl jsem najít agregátor pracovních nabídek. Opětovně žádný solidní se na trhu nevyskytuje. Vůbec to nechápu, lidé kopírují neustále jednu a tu samou věc jako číňani vyrábějící tovární díly v továrnách, ale když jde trošku o invenci a riziko, jako by se země slehla.

Programátoři, přestaňte už programovat neustále to samé a hrňte se taky do projektů, které jsou trošku novátorské, nemyslím jenom grafikou, ale i použitím.
Zobrazeno: 2036x


Další články:
 • http://www.serialzone.cz/ Fruiko

  IMHO u těch dvou jmenovaných případů si myslím, že bude dost velký problém s „vlastnictvím“ dat. U slevového serveru je majitel rád, že ho někdo agreguje a šíří, kdežto reality či job inzeráty si inzertní server drží dost úzce u sebe a nechce je šířit, protože pak by agregátor mohl být největší a inzertní server by s tím nemohl machrovat…

  • https://www.google.com/profiles/103422781507767678185 martink

   Tak taková situace u slevových portálů ovšem nebyla vždy, zpočátku s tím majitelé slevových serverů také moc nadšeni nebyly a data se musela tahat na černo, to až s postupem času se z toho vyprofiloval byznys.

 • anonym

  Nebude to tím že adol jako takový nemá k agregování od inzertních serveru povoleni a do teto sede zony se lidem moc nechce, naopak slevove servery rss casto nabizeji a tim defakto s agregaci souhlasi.

 • http://www.ponkrac.net Miloslav Ponkrác

  Celý svět jde do háje.

  Když jsem kupoval komerční sw řekněme před 15-20 lety, tak byl bez jakýchkoli ochran. Dnes je komerční sw prolezlý ochranami natolik, že jenom jeho spuštění vzruší až k orgasmu můj firewall, který mi asi 20× ohlásí spojování se kamsi a chce abych rozhodnul. A to nemluvím o již dříve rozhodnutých trvalých pravidlech, která popíšou log o tom, co vše se program za zády pokouší dělat. Dále popíše mnoho stran logů v monitoru registrů a monitoru souborových aktivit, který ukazuje jak se tajně snaží někam procpat identifikaci a tajné informace.

  Zkuste si dnes použít nějaká data a máte na krku právníky a soudy. Ba dokonce mám pocit, že zkusit si dneska použít v programu for cyklus je o hubu, protože to určitě má už Apple patentovaný, stejně jako několik dalších firem.

  A zkuste udělat něco promyšlenějšího a první co se stane je, že vám to velké firmy vykradou a udělají tisíc kopií téhož.

  Kromě toho si nedokážu dost dobře představit rozumný monetizační model. Dnešní nabídky práce se snaží zakrýt co se dá ve stylu „vše vám řekneme až na pohovoru“. Když jsem hledal před několika lety zaměstnání, firmy nebyly dokonce ochotné ani říct, co bude náplní práce, a to už vůbec nemluvím o tom vyrazit z nich aspoň přibližně platové rozmezí. To akcelerovalo moje vyvázání se ze zaměstnaneckých poměrů. A to prosím mluvím o osobních dotazech na zaměstnávající firmu. Takový agregátor jednak naráží na problémy a náklady získání dat, jednak naráží na to, že by měl zjistit základní věci. To vše je velmi drahé a mělo by se to firmě nějak vrátit.

  Informace jsou drahé pro získání ale levné pro ukradení.

 • http://megadarek.cz Mirek

  Jelikož pracovní weby nenabízí výstupy pro agregace, tak v podstatě legální nejsou. Nicméně u tohoto segmentu není těžký rozjezd stačí poslat poptávku na personálky a obsah dodají bez problému. Nicméně to samozřejmě neřeší absenci agregátoru. Jen sem tím chtěl říci, že rozjet pracovní web je jednoduší než jeho agregátor.

  • http://www.varlog.cz Vojtěch Semecký

   Pracovní weby nenabízí výstupy, protože jsou sami o sobě v podstatě agregátory. Agregují nabídky od firem a agentur.

 • http://www.V0174.net V0174

  Zdravím,
  tento článek jsem našel při vyhledávání agregátoru realit s mapou :) To bych zřejmě zatím chtěl moc, ale něco jako agregátor funguje tu:
  http://www.gohome.cz/
  Je to sice „jen“ vyhledávač, ale díky možnosti filtrování výsledků klíčovými slovy se z něj dá dostat poměrně dobře to co člověk požaduje.

Starší příspěvky:
Proč jít do virtualizace

Sám vidím, jak se lidé virtualizaci brání, prý protože virtualizované servery mají nižší výkon, nebo například proto, že když spadne...

Zavřít